Historie společnosti

O NÁS

Historie společosti Scrigno má počátek v roce 1989, kdy podnikatel z Rimini Giuseppe Berardi dostal geniální nápad přeměnit klasické “posuvné dveře” na originální výrobek, odlišný od ostatních na trhu: přidat jeden prvek a docílit tak inovačního řešení skrytých dveří.

Díky vysoké kvalitě svých výrobků a služeb se společnosti Scrigno podařilo dostat za 30 let své existence na vedoucí pozici ve výrobě a prodeji pouzder pro skryté posuvné dveře a okna a dnes je z ní skupina společností, která ve svém oboru představuje klíčový podnik na světové úrovni.

Scrigno má sídlo v S. Ermete di Santarcangelo di Romagna, okres Rimini. 
Rozkládá se na ploše 51.000 m², z toho 12.000 m2 patří zastřešenému výrobnímu závodu a 1.200 m2 tvoří kanceláře. V roce 2010 byl otevřen další výrobní závod v obci Savignano sul Rubicone, okres Forlì-Cesena, který se rozkládá na ploše 18.000 m².

Od ledna 2003 existuje též společnost Scrigno France, nacházející se v srdci Francie, v Montceau Les Mines. V roce 2009 vznikla v Barceloně společnost Scrigno España a v lednu 2014 byla založena společnost Scrigno s.r.o. v Praze.

 

 

30 LET

historie

380.000

pouzder ročně

 

vyvážených do

16 ZEMÍ

světa

 

POSLÁNÍ

“Vytvářet nové prostory a tím novou svobodu”.

Cílem firmy Scrigno je vyrábět takové výrobky a systémy, které lidem činí život i prostředí pohodlnějšími. Výsledkem je vytváření nových hodnot a spokojenost.  Z tohoto důvodu se podnik rozhodl nesnížit se ke kompromisům a odmítnout snadný výdělek, nekalou soutěž a improvizaci.

HOLDING SCRIGNO

Skupina Scrigno se skládá ze čtyř společností řízených zastřešující firmou Scrigno Holding. Do skupiny Scrigno patří:

  • Scrigno Spa Unipersonale v Sant’Ermete, která vyrábí a prodává systémy a pouzdra pro skryté posuvné dveře.
  • Scrigno France se sídlem v regionu Burgundsk, v Montceau Les Mines, která má na starosti prodej na francouzském trhu.
  • Scrigno España se sídlem v Barceloně, které se zabývá prodejem na španělském trhu.
  • Scrigno s.r.o. se sídlem v Praze, která byla založena s úmyslem vytvořit obchodní síť a strukturu na českém a slovenském území.

 

Scrigno Holding Spa


SCRIGNO
Espana Sl

100%

SCRIGNO
s.r.o

100%


LEADER V OBORU

Zkušenosti nabyté během let a úspěchy na světovém trhu umožnily, že se dnes firma Scrigno ocitá na vedoucí pozici ve výrobě a prodeji pouzder pro skryté posuvné dveře a okna.

Silnou stránkou firmy je její pružnost, jak z výrobního, tak z obchodního hlediska. Firma Scrigno se stále snaží dosáhnout excelence a špičkové kvality, protože hlavním středem jejího zájmu je konečný zákazník, prodejce a návrhář, jimž se snaží zajistit služby na té nejvyšší úrovni, která na trhu existuje, a neustálou informační podporu.

V dnešní době firma Scrigno vyváží své výrobky do 16 zemí světa. Francie je prvním zahraničním trhem, na kterém začala firma Scrigno působit.

Distribuce výrobků firmy Scrigno v Itálii probíhá prostřednictvím rozvětvené obchodní sítě. Prodejním místům poskytuje podporu 21 obchodních agentur působících na vnitrostátní úrovni.

 

 

40 OBCHODNÍCH
ZASTOUPENÍ

ve světě

 

140
zaměstanců

TECHNOLOGIE A VÝROBA

Výrobní program firmy Scrigno zahrnuje pouzdra pro dveře a okna, posuvné a otočné dveře, jakož i sérii příslušenství, které nabízí inovační řešení pro získání prostoru.

Program je rozdělen do tří skupin výrobků:

  • Scrigno Gold představující špičkové výrobky
  • Essential by Scrigno charakterizovaná minimalistickým pojetím
  • Stech, série no brand pouzder do interiéru, určená speciálně pro projekty.

Každá skupina výrobků je schopna uspokojit specifické požadavky trhu, ať se jedná o cílové využití nebo o cenu.

Firma Scrigno vyrábí cca 380 tisíc pouzder ročně.

VÝZKUM A VÝVOJ

Firma Scrigno klade velký důraz na vysokou kvalitu, která se v průběhu let stále zlepšuje, aby bylo dosaženo co nejvyššího standardu a absolutní výjimečnosti.

Inovace je tudíž ve firmě stále přítomná a projevuje se v neustálém vylepšování výběru materiálů a systému montáže s cílem objevovat stále nové možnosti.

Firma Scrigno úzce spolupracuje s návrháři a architekty za účelem uspokojení stále větších a rozmanitějších požadavků, které současný trh klade.

LIDSKÉ ZDROJE

Firma Scrigno věnuje zvláštní pozornost hodnocení organizace, profesionality a osobní motivace svých spolupracovníků.

Personál podniku je vysoce specializovaný a kvalifikovaný.

Skupina má 140 zaměstnanců. 

Scrigno Ops! Zvyšte svou okno prohlížeče pro optimální prohlížení webu.