Koncern

Od svého založení v roce 1989 je dnes Scrigno uznávaným lídrem v oboru projektování, výroby a obchodování s exkluzivním typem zásuvných pouzder pro dveře a okna, 100% Made in Italy. Sídlo podniku je ve frakci Sant’Ermete, součásti obce Santarcangelo di Romagna (Rimini), kde zaujímá plochu 50.000 m2, zatímco vlastní výrobní závod se nachází o několik kilometrů dál v obci Savignano sul Rubicone, na zastavěné ploše 30.000 m2.
Podnik Scrigno má 300 zaměstnanců a vyrábí 450.000 zásuvných pouzder ročně, která exportuje do více než 30 zemí, a jeho konsolidovaný obrat za rok 2019 je cca 87.000.000 €, z které zhruba 50% je vývoz do zahraničí, na trhu zaujímá pozici konsolidovaného koncernu a ve svém oboru je referenčním bodem.

Od roku 2003 existuje pobočka Scrigno France, v Montceau Les Mines, přímo v srdci Francie v roce 2009 byla založena pobočka Scrigno España v Barceloně, od roku 2014 existuje také v Praze Scrigno s.r.o a nejnověji od března 2019 najdeme Scrigno Deutschland i ve Frankfurtu. Scrigno je rovněž aktivní i v bezpečnostním sektoru prostřednictvím dceřiné společnosti Master, která vyrábí přes 30.000 bezpečnostních dveří dveří ročně. Master sídlí v Piacenze a pokrývá 20 000 m3. V říjnu 2019 došlo také k akvizici společnosti CCE (Costruzioni chiusure ermetiche srl), výrobce v oblasti těsnění a příslušenství schopných zvýšit technický výkon oken a dveří.

Od 27. června 2018 se společnost stala součástí fondu Clessidra Capital Partners 3, pod správou Clessidra sgr, italského lídra na trhu private equity. Přistoupení do fondu Clessidra znamenalo pro Scrigno začátek nové éry. Díky výrazným finančním zdrojům vyčleněným na expanzní business plán je koncern schopen pokračovat s novou energií ve své strategii internacionalizace a diverzifikace.

 

32 LET

historie

450.000

pouzder ročně

 

vyvážených do

30 ZEMÍ

světa

 

VISION: naším posláním je otevírat prostory a podporovat kreativitu těch, kteří je navrhují, i těch, kteří v nich žijí.
Naším úkolem je být autentický a vytvářet skutečné hodnoty, které je třeba žít dnes, zítra, stále.

 

MISSION: posláním společnosti Scrigno je budovat vynikající systémy otevírání prostoru, které lidem zpříjemní život a přispějí ke kvalitě bydlení.

 


LEADER V OBORU

Zkušenosti nabyté během let a úspěchy na světovém trhu umožnily, že se dnes firma Scrigno ocitá na vedoucí pozici ve výrobě a prodeji pouzder pro skryté posuvné dveře a okna.

Silnou stránkou firmy je její pružnost, jak z výrobního, tak z obchodního hlediska. Firma Scrigno se stále snaží dosáhnout excelence a špičkové kvality, protože hlavním středem jejího zájmu je konečný zákazník, prodejce a návrhář, jimž se snaží zajistit služby na té nejvyšší úrovni, která na trhu existuje, a neustálou informační podporu.

V dnešní době firma Scrigno vyváží své výrobky do 30 zemí světa. Francie je prvním zahraničním trhem, na kterém začala firma Scrigno působit.

Distribuce výrobků firmy Scrigno v Itálii probíhá prostřednictvím rozvětvené obchodní sítě. Prodejním místům poskytuje podporu 21 obchodních agentur působících na vnitrostátní úrovni.

 

100%
MADE IN ITALY

 

300
zaměstanců

TECHNOLOGIE A VÝROBA

Výrobní program firmy Scrigno zahrnuje pouzdra pro dveře a okna, posuvné a otočné dveře, jakož i sérii příslušenství, které nabízí inovační řešení pro získání prostoru.

Program je rozdělen do tří skupin výrobků:

  • GOLD představující špičkové výrobky
  • ESSENTIAL charakterizovaná minimalistickým pojetím
  • Scrigno TECH, série pouzder do interiéru, určená speciálně pro projekty.

Každá skupina výrobků je schopna uspokojit specifické požadavky trhu, ať se jedná o cílové využití nebo o cenu.

Firma Scrigno vyrábí cca 450 tisíc pouzder ročně.

VÝZKUM A VÝVOJ

Firma Scrigno klade velký důraz na vysokou kvalitu, která se v průběhu let stále zlepšuje, aby bylo dosaženo co nejvyššího standardu a absolutní výjimečnosti.

Inovace je tudíž ve firmě stále přítomná a projevuje se v neustálém vylepšování výběru materiálů a systému montáže s cílem objevovat stále nové možnosti.

Firma Scrigno úzce spolupracuje s návrháři a architekty za účelem uspokojení stále větších a rozmanitějších požadavků, které současný trh klade.

LIDSKÉ ZDROJE

Firma Scrigno věnuje zvláštní pozornost hodnocení organizace, profesionality a osobní motivace svých spolupracovníků.

Personál podniku je vysoce specializovaný a kvalifikovaný.

Skupina má 300 zaměstnanců. 

Scrigno Ops! Zvyšte svou okno prohlížeče pro optimální prohlížení webu.