Koncern

Od svého založení v roce 1989 je dnes Scrigno uznávaným lídrem v oboru projektování, výroby a obchodování s exkluzivním typem zásuvných pouzder pro dveře a okna, 100% Made in Italy. Sídlo podniku je ve frakci Sant’Ermete, součásti obce Santarcangelo di Romagna (Rimini), kde zaujímá plochu 50.000 m2, zatímco vlastní výrobní závod se nachází o několik kilometrů dál v obci Savignano sul Rubicone, na zastavěné ploše 30.000 m2.
Podnik Scrigno má 300 zaměstnanců a vyrábí 450.000 zásuvných pouzder ročně, která exportuje do více než 30 zemí, a jeho konsolidovaný obrat za rok 2019 je cca 87.000.000 €, z které zhruba 50% je vývoz do zahraničí, na trhu zaujímá pozici konsolidovaného koncernu a ve svém oboru je referenčním bodem.

Od roku 2003 existuje pobočka Scrigno France, v Montceau Les Mines, přímo v srdci Francie v roce 2009 byla založena pobočka Scrigno España v Barceloně, od roku 2014 existuje také v Praze Scrigno s.r.o a nejnověji od března 2019 najdeme Scrigno Deutschland i ve Frankfurtu. Scrigno je rovněž aktivní i v bezpečnostním sektoru prostřednictvím dceřiné společnosti Master, která vyrábí přes 30.000 bezpečnostních dveří dveří ročně. Master sídlí v Piacenze a pokrývá 20 000 m3. V říjnu 2019 došlo také k akvizici společnosti CCE (Costruzioni chiusure ermetiche srl), výrobce v oblasti těsnění a příslušenství schopných zvýšit technický výkon oken a dveří.

V roce 2018 společnost vstoupila do portfolia fondu Clessidra Capital Partners 3 spravovaného společností Clessidra Private Equity, a tento krok společnosti Scrigno umožnil disponovat významnými finančními prostředky pro růstovou strategii zaměřenou na rozšíření podnikání. Plán bude realizován pod vedením společnosti PAI Partners, která získala Scrigno v srpnu 2021.

 

32 LET

historie

450.000

pouzder ročně

 

vyvážených do

30 ZEMÍ

světa

 

VISION: naším posláním je otevírat prostory a podporovat kreativitu těch, kteří je navrhují, i těch, kteří v nich žijí.
Naším úkolem je být autentický a vytvářet skutečné hodnoty, které je třeba žít dnes, zítra, stále.

 

MISSION: posláním společnosti Scrigno je budovat vynikající systémy otevírání prostoru, které lidem zpříjemní život a přispějí ke kvalitě bydlení.

 


LEADER V OBORU

Zkušenosti nabyté během let a úspěchy na světovém trhu umožnily, že se dnes firma Scrigno ocitá na vedoucí pozici ve výrobě a prodeji pouzder pro skryté posuvné dveře a okna.

Silnou stránkou firmy je její pružnost, jak z výrobního, tak z obchodního hlediska. Firma Scrigno se stále snaží dosáhnout excelence a špičkové kvality, protože hlavním středem jejího zájmu je konečný zákazník, prodejce a návrhář, jimž se snaží zajistit služby na té nejvyšší úrovni, která na trhu existuje, a neustálou informační podporu.

V dnešní době firma Scrigno vyváží své výrobky do 30 zemí světa. Francie je prvním zahraničním trhem, na kterém začala firma Scrigno působit.

Distribuce výrobků firmy Scrigno v Itálii probíhá prostřednictvím rozvětvené obchodní sítě. Prodejním místům poskytuje podporu 21 obchodních agentur působících na vnitrostátní úrovni.

 

100%
MADE IN ITALY

 

300
zaměstanců

TECHNOLOGIE A VÝROBA

Výrobní program firmy Scrigno zahrnuje pouzdra pro dveře a okna, posuvné a otočné dveře, jakož i sérii příslušenství, které nabízí inovační řešení pro získání prostoru.

Program je rozdělen do tří skupin výrobků:

  • GOLD představující špičkové výrobky
  • ESSENTIAL charakterizovaná minimalistickým pojetím
  • Scrigno TECH, série pouzder do interiéru, určená speciálně pro projekty.

Každá skupina výrobků je schopna uspokojit specifické požadavky trhu, ať se jedná o cílové využití nebo o cenu.

Firma Scrigno vyrábí cca 450 tisíc pouzder ročně.

VÝZKUM A VÝVOJ

Firma Scrigno klade velký důraz na vysokou kvalitu, která se v průběhu let stále zlepšuje, aby bylo dosaženo co nejvyššího standardu a absolutní výjimečnosti.

Inovace je tudíž ve firmě stále přítomná a projevuje se v neustálém vylepšování výběru materiálů a systému montáže s cílem objevovat stále nové možnosti.

Firma Scrigno úzce spolupracuje s návrháři a architekty za účelem uspokojení stále větších a rozmanitějších požadavků, které současný trh klade.

LIDSKÉ ZDROJE

Firma Scrigno věnuje zvláštní pozornost hodnocení organizace, profesionality a osobní motivace svých spolupracovníků.

Personál podniku je vysoce specializovaný a kvalifikovaný.

Skupina má 300 zaměstnanců. 

Scrigno Ops! Zvyšte svou okno prohlížeče pro optimální prohlížení webu.