Studio Associato Conti & Claus

Giulio Conti se narodil v Massa Marittima v roce 1981 a Bernardo Claus tamtéž v roce 1980, oba vystudovali Akademii architektury v Mendrisiu ve Švýcarsku, kde navštěvovali přednášky o designu předních představitelů současné architektury jako jsou Mario Botta, Peter Zumthor, Manuel a Francisco Aires Mateus, Carme Pinos, Esteban Bonell.

Po pracovních zkušenostech v zahraničí se v roce 2010 vrátili do Itálie a založili architektonickou kancelář Conti & Claus. Ve městě Follonica si postavili vlastní kancelář/ateliér, kterému bylo v červnu 2011 věnováno okénko "Bydlení" 9. dílu televizního seriálu Undercostruction, a který byl zařazen do „Itineráře současné architektury“ vydavatelství ETS a uveřejněný v různých odborných časopisech. V červnu 2011 získali první cenu v soutěži o odstranění architektonických bariér katedrály Grosseto; práce proběhly v roce 2012 a slavnostní otevření se konalo v lednu 2013.

Pracují v Itálii i v zahraničí a účastní se soutěží o projekty a design zaměřené na veřejné a obytné budovy, ve kterých se snaží propojit funkční racionalitu jednotlivých prostor s architekturou udržitelnou ze stavebního hlediska i sociálního dopadu. Jednoduchá architektura zaměřená na smyslové vnímání, která nabízí emoční zážitek prostřednictvím materiálů, světel a povrchů, architektura pozorná k detailu, expresivní síle stavby a vztahům člověka s prostorem.

Studio Associato Conti & Claus
Via Vittorio Veneto 11 58024 Massa Marittima GR
Webová stránka: www.contieclaus.com
Email: [email protected]
Telefon: +39 334 7838620 - +39 339 7964950

Scrigno Ops! Zvyšte svou okno prohlížeče pro optimální prohlížení webu.