Archisbang

Archisbang, rozvíjející se realita Turína, která vystupuje do popředí, se zabývá architektonickým projektováním nově postavených budov, rekonstrukcemi, rozšiřováním a interiérovým designem s cílem spojit koncepční sílu a konkrétní stav realizace.

Bez ohledu na význam zásahu je každý projekt výsledkem výzkumu provedeného na interakci na základě interakce mezi kontextem, stavebními předpisy a očekáváními klienta na jedné straně a interpretací obytného prostoru na straně druhé.
Počáteční koncepční předpoklady mají za následek důkladnou práci na prostorovém rozvržení a puntičkářské studium detailů doprovázené pozornou péčí o realizaci díla

Archisbang se zabývá projektováním od koncepční, individuálně zaměřené a syntetické studie až po stavební realizaci díla. Přístup vidí první fázi interpretační analýzy programu a kontextu pro definici požadavků projektu v plodné dialektické výměně se zákazníkem. K takto vytyčeným směrnicím, k tomu, co můžeme nazývat „dotaz“, studio přistupuje vypracováním koncepce jako silné a souhrnné „odpovědi“ na dané problémy. Koncepce se stává usměrňující zásadou všech následných rozhodnutí, jež povedou z podrobnějšího vymezení projektu až po výkonná řešení a realizaci díla. Studio sleduje projekt krok a krokem ve všech jeho krocích, přičemž zákazníkům poskytuje nepřetržité konzultační služby, které jsou prostřednictvím systematických setkání s prezentacemi neustále aktualizovány, co do probíhajícího vývoje a doprovázeny výběrem povrchových úprav a nábytku.

Archisbang vnitřně řídí přípravu stavebních postupů a kontaktů s orgány veřejné správy, se zvláštním zřetelem na výkonné projektování bok po boku vytrvalému řízení prací, zatímco se opírá o síť spolehlivých odborníků, co se týče technicko-inženýrských aspektů souvisejících s projektem (konstrukce, zařízení, energetická náročnost atd.): to studiu umožňuje, aby mělo úplnou kontrolu nad projektem a dodalo kompletní balíček služeb, které na lokální úrovni mohou podle uvážení klienta rovněž zahrnovat materiální provedení prací s využitím referenčních stavebních firem.

Studie interiéru zahrnuje výkonné projektování bytového zařízení na míru, jakož i dekorační doplňky pro tento účel, vytvořené pomocí vybrané sítě kvalifikovaných řemeslníků.

TÝM

Silvia Minutolo
narozena 5. ledna 1983 v Chieri (TO), vystudovala u prof. Maartena Jansena v oboru architektura na Politecnico di Torino v prosinci 2009. V roce 2008 byla zakládajícím členem projektu Archisbang spolu s těmito členy Alberto Perino, Isabella Rombi, Matteo Rossi a Claudio Sframeli. V rámci studia se zabývá projektováním a designem, od pojetí myšlenky po architektonické převedení filozofie studia, řídí marketingovou dynamiku a komunikační strategii.

Alberto Perino
narozen 23. února 1983 v Ivree (TO), vystudoval u prof. Pierre Alain Croseta v oboru architektura na Politecnico di Torino v březnu 2011. V roce 2008 byl zakládajícím členem projektu Archisbang spolu s těmito členy Silvia Minutolo, Isabella Rombi, Matteo Rossi a Claudio Sframeli. V rámci studia se zabývá projektováním a kontrolou technologických detailů, organizační činností a řízením stavenišť.

Marco Giai Via
narozen 23. července 1982 v Giavenu (TO), vystudoval u prof. Maartena Jansena v oboru architektura na Politecnico di Torino v březnu 2008. Od roku 2007 spolupracuje jako nezávislý odborník se studiem Frlan+Jansen Architetti, s architektem Gioacchinem Alventem a studiem IAW Internationale Architektur Werkstatt. Od roku 2009 je členem studia Archisbang, v němž se účastní projektování, od počáteční koncepční fáze až po práci na staveništi, přičemž prochází přes kompletní řízení stavebních postupů. Současně spolupracuje s T.D. Costruzioni S.r.l., přičemž se pohybuje mezi požadavky firmy, očekáváními zákazníka a architektonickými experimenty.

Archisbang s.n.c.
Ateliér a architektonické studio
Via Silvio Pellico 18
10125 Turín – Itálie
[email protected]
Tel Fax +39.011.6981443

Scrigno Ops! Zvyšte svou okno prohlížeče pro optimální prohlížení webu.